Το Τμήμα Δασολογίας, Επιστημών Ξύλου και Σχεδιασμού συμμετέχει στο 8ο Θερινό Σχολείο Τζουμέρκων και Ν.Α. Πίνδου, με θέμα: «Τα αυλάκια της ζωής: Περιβάλλον, τεχνολογία, κοινωνία» που θα διεξαχθεί το διάστημα 22-27 Αυγούστου στο Γαρδίκι Ομιλαίων (Ν. Φθιώτιδας). Η εκδήλωση συνδιοργανώνεται μαζί με άλλα Τμήματα του Παν. Θεσσαλίας, του ΕΚΠΑ και του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου. Στην επιστημονική επιτροπή του Σχολείου, αλλά και στις δράσεις που θα αναπτυχθούν συμμετέχει ο Καθηγητής κ. Μιχάλης Βραχνάκης και ο Επίκουρος Καθηγητής κ. Δημήτριος Σαμαράς.

Οι προπτυχιακοί ή μεταπτυχιακοί φοιτητές που ενδιαφέρονται να λάβουν μέρος στο Θερινό Σχολείο να συμπληρώσουν και να υπογράψουν την επισυναπτόμενη αίτηση συμμετοχής. Η αίτηση αποστέλλεται έως και τις 10/7/2022 στην ηλεκτρονική διεύθυνση: 8thSummerSchoolGardiki@gmail.com.

Επισυνάπτεται η σχετική προκήρυξη και η αίτηση συμμετοχής.

Προκήρυξη-Θερινού-Σχολείου-Γαρδίκι-Φθιώτιδος

ΑΙΤΗΣΗ-ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ-ΣΤΟ-ΘΕΡΙΝΟ-ΣΧΟΛΕΙΟ-2022