Η ηγεσία του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων επισκέφτηκε στην 86η Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης στις 10 & 11.9.2022 το περίπτερο του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, στο οποίο συμμετείχε ενεργά το Τμήμα Δασολογίας, Επιστημών Ξύλου & Σχεδιασμού παρουσιάζοντας ορισμένα από τα ερευνητικά του αποτελέσματα και δράσεις.

Η Υπουργός κα Νίκη Κεραμέως δήλωσε ότι χαίρεται για την ανοδική πορεία του Τμήματος ΔΕΞΥΣ (μετά και τη διπλή επίσκεψή της στις εγκαταστάσεις του τον Δεκέμβριο του 2019), ενώ οι Υφυπουργοί κ. Άγγελος Συρίγος και Ζέτα Μακρή εκδήλωσαν την πρόθεσή τους πολύ σύντομα να επισκεφτούν και ξεναγηθούν στις εγκαταστάσεις του Τμήματος στην Καρδίτσα.

Η προσπάθεια όλων των μελών της ακαδημαϊκής κοινότητας του Τμήματος ΔΕΞΥΣ είναι διαρκής για την περαιτέρω ανάπτυξη και εξωστρέφεια του, και τους ευχαριστούμε θερμά ως διοίκηση.

Ευχαριστούμε πολύ και τη διοίκηση του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας για την υποστήριξη και αναγνώριση της όλης προσπάθειας του Τμήματος ΔΕΞΥΣ!